Kantory we Lwowie

whitefrost

Wymiana waluty w polskim kantorze jest zazwyczaj całkowicie nieopłacalna i warto mieć jedynie kilkaset hrywien na drobne wydatki zanim trafimy na kantor już na Ukrainie.

Zacznijmy od tego, że kurs wymiany PLN na UAH jest dużo korzystniejszy na Ukrainie, w Polsce zazwyczaj ciężko dostać większą ilość hrywien po dobrej cenie, szczególnie jeśli nie mieszkamy w południowo-wschodniej części kraju, gdzie kantory chętniej oferują ukraińską walutę.

Kantory we Lwowie są wszędzie. Dosłownie na każdym kroku, w sklepie z elektroniką, w sklepie z biżuterią, w kiosku. Idąc każdą większą ulicą trafimy kilka razy na kantor. Kantory w centrum są otwarte 7 dni w tygodniu od rana do wieczora. Jest też kilka kantorów całodobowych obok dworca.
Kantor po ukraińsku to обмін валюти. Takie napisy zobaczymy na mieście, czasami będzie jeszcze Exchange.

Jakie są kursy wymiany we Lwowie?
Tutaj z pomocą przychodzi nam Facebook i grupy skupiające swoją aktywność wokół podróży do Lwowa.
Jedna z grup:
https://www.facebook.com/groups/TylkoWeLwowie/
Znajdziemy tam przypięty post, w którym podawane są co kilka dni aktualne kursy złotówki we Lwowskich kantorach.

Zanim wymienimy pieniądze w pierwszym spotkanym kantorze warto zboczyć z naszej trasy i zobaczyć ceny wymiany w uliczce obok, często może to być różnica kilku dziesiątych hrywny, co przy wymianie kilku tysięcy robi już różnicę.

W każdej galerii handlowej jest przynajmniej jeden kantor, także tego też nie należy się obawiać.

Podczas spaceru po centrum lub przy rynku krakowskim możemy natknąć się na osoby oferujące wymianę waluty, osobiście nie korzystałem z ich usług i ciężko mi powiedzieć czy jest to opłacalne i bezpieczne.

Jadąc do Lwowa nie należy obawiać się o brak miejscowej waluty, na miejscu wymienimy ją korzystniej, łatwiej i szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *